App Store Üzerinden Yapılan Abonelikleri Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Apple Üzerinden Faturalandırılan Abonelikler

Apple cihazlara app store aracılığı ile çeşitli uygulamalar için abonelik imkanı veriliyor. Hem uygulamaları hem de uygulama içi (oyun içi) değerli taş, madeni para satın alınarak app store uygulamaları kullanılır. Abonelikler istenildiği zaman sonlandırılır. Sonlandırılmayan uygulamalar her ay boyunca otomatik olarak yenilenir. App store abonelikleri; apple music abonelikleri ( aylık, yıllık) , gazete ve dergi abonelikleri, spotify, netflix, pandora gibi bir çok uygulamanın üyelikleri mevcuttur. Ayrıca aboneliklerinizi Iphone cihazlarından, ipad veya Mac cihazlarınız ile yönetebilirsiniz. Yeni nesil teknolojiler ile birlikte de Apple TV ile de uygulama aboneliklerinizi yönetebilirsiniz.

İphone, İpad

İphone, ipad cihazlarınızda aboneliklerinizi görüntülemek ve yönetmek için; ayarlar kısmından App Store’a girilir ve ekranın üst kısmında yer alan Apple ID yani apple kimliğinize girin daha sonra Apple kimliğini göster seçeneğine giriş yapın. Daha sonra karşınıza abone olduğunuz uygulamalar çıkacaktır. Yönetmek istediğiniz uygulama aboneliğinize girip yönetme seçeneklerini kullanın. Burada aboneliklerinizi iptal edebilir ve ya farklı bir abonelik seçebilirsiniz.

Mac veya PC

Mac veya PC cihazlarınızda app store aboneliklerinizi görüntülemek ve yönetmek için öncelikle iTunes uygulamasına ihtiyacınızı vardır. Bu uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra giriş yapın ve bilgisayar ekranınızda iTunes üst menü çubuğunda yer alan Account (hesap) kısmına tıklayın. Account (hesabım) kısmında açılan seçeneklerden View my account (hesabımı görüntüle) seçeneğine girilir. Parola ile giriş yapıldıktan sonra hesap bilgileri bölümünden ayarlara girilir. Daha sonra yönet seçeneğine tıklayarak, aboneliklerinizi düzenle deyip yönetebilirsiniz. Bu kısımdan aboneliği iptal et seçilerek aboneliklerinizi iptal edilebilir, farklı abonelikler seçilebilir.

Apple TV

Apple TV cihazınızdan app store aboneliklerinizi yönetmek için ayarlar kısmına giriş yapılır ve hesaplar seçilir. Abonelikler kısmından abonelikleri yönet seçin ve karşınıza gelen aboneliklerinizden yönetmek istediğinizi seçin. Burada aboneliği iptal et seçeneğine girilerek aboneliklerinizi iptal edebilir veya farklı abonelik seçebilirsiniz. Bir diğer önemli bir konu ise Apple TV aboneliklerinizi yönetmek için bir İOS cihazına ya da bilgisayara ihtiyacınız vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir