29 July, 2021

Bina Dış Cephe Boyama Sanatı

Dış cephe boyama sanatı ile ilgilenen sokak sanatçıları şaheserler yaratıyor. Bakımsız binalara yepyeni bir soluk veren sokak sanatçıları 3D resimleri sokaklara ve binaların dış cephelerine uygulayarak evlerinize ve iş yerlerinize çok sıra dışı ilgi çekici bir görüntü katıyorlar.

Sokak Sanatçıları ve Dış Cephe Boyama

Eskimiş ve iç bunaltıcı binaların dış yüzeyine ortamın genel ahengine uyumlu sanatçı ruhunun kattığı yeni imajlar nakşetme sanatını icra eden sokak sanatçıları, çok soğuk ve sevimsiz duran binaların veya iş yerlerinin dış cephelerini çok çekici hale getiriyorlar. Son derece sevimsiz ve soğuk bir imaj yansıtan binaların yan cepheleri üzerinde çalışan sokak sanatçıları gün geçtikçe popüler hale gelmeye başlayan 3D desenleri ustalıkla ve kısa bir sürede çizebiliyorlar. Sanatçı ruhunun verdiği ilhamları sanatsal becerilerine yansıtan sokak sanatçıları sanki kaba fiziksel dünyanın soğuk yüzünü alıp hayal aleminde yolculuklara çıkarıyor insanları… Sokak sanatçılarının ortaya koyduğu tüm eserler eşsiz bir güzelliğe sahip.

Bina Dış Cephe Boyama 3 Boyutlu Tuvaller

Binanıza hangi manzaranın uygun düşeceğini onlar belirliyor. Dilerseniz binanızın ön cephesinin aynı görünümünü yan taraflara da işleyebiliyorlar. Elbette bu sadece bir görüntü oluyor. Pencereye yaslanan orta çağdan kalma bir çocuk resmi, ya da 3 boyutlu olarak binanızın ortasında yukarı çıkan bir merdiven resmeden sokak sanatçıları evlerinizin dış cephelerine sanatın verdiği sıcaklıkla farklı renk ve desenleri ustaca işliyorlar. Bina dış cephe boyama sanatsal bir imaj kazanıyor.

Sokak Sanatçıları En Çok Nerelerde Çalışıyor

Stresi sıfırlama işini üstlenen sokak sanatçılarının çalıştığı mekanlar genellikle kent yaşamının bunaltıcı kalabalığının ortasına çöreklenmiş mutsuz binalar oluyor. Onlara binalara sanatsal dokunuşlarla yeni bir yüz ve görünüm katıyorlar. Bu eserlere bakarak gülümsemeyen tek bir insan bile yok. Herkes kendi özlemlerinden çıkıp bu imajlar da buluşan ortak bir şeyler buluyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir