Dark dizisi


Bilim kurgu, gerilim ve gizem filmlerini sevenler ekran başına diyerek konumuza geçiyoruz. Dark dizisi bir Netflix dizisi olup ilk yayına geçiş tarihi 1 Aralık 2017’dir. Bu dizinin en önemli özelliği ise Almanca dili kullanılarak yapılmış bir dizi olmasıdır. Dizinin yaratıcı isimleri Baran Bo Odar ile Jantje Friese’dir. Görüntü yönetmeni koltuğunda oturan Nikolaus Summerer olup alt türleri Drama, Dram ve Doğaüstü’dür. Kısacası bu film birden fazla türün birleştirildiği olağanüstü bir yapımdır diyerek devam ediyoruz.

Dark Dizisinin Konusu Nedir?

Dark Dizisi konusu; Almanya’nın Winden isimli kasabasında geçen filmimizin ana temasını ortadan kaybolan bir çocuk oluşturuyor. Çocuğun kaybolması ile birlikte o kasabada yaşayan dört aile ana karaktere katılır ve bu ailelerin çarpışlaşmış ilişkileri, çifte yaşam sürmeleri ve sakladıkları karanlık geçmişlerine dair nesillerin gizem konuları ele alınmaktadır. Dizinin ana karakterlerinden biri de Jonas Kahnwald olup babasının intiharı ile yüzleşme ve bu durumu atlatmaya çalışmakla uğraşmaktadır. Diğer ana karakterlerden Polis Memuru Ulrich Nielsen da 33 sene önce erkek kardeşini benzer bir gizemli olayla kaybetmiştir.

Her 33 Yılda Bir

Her 33 senede bir benzer kaybolma olaylarını bilim kurgu ile birleştiren filmin ana temasında Jonas karakterinin liderliğinde zamanda geriye ya da ileriye gitmesi ele alınmıştır. Elbette zaman makinası ile yapılan bu yolculuklar sırasında pek çok gizemli olayı birleştirmeye çalışan izleyiciler adeta beyin yakarcasına filmin konularını tam olarak anlamaya çalışmaktadırlar. Gizemin hat safhada olduğu dizinin başrolünü Louis Hoffman götürüyor. Louis Joffman Jonas karekterinin zamandaki bitmek tükenmek bilmeyen gel gitlerini betimlediği dizinin diğer başrol oyuncuları ise Lisa Vacari, Oliver Masucci ve Maja Schöne’dir.

Dark Oyuncu Kadrosu

Ana Karakterler – Başrol Oyuncuları
Oliver Masucci
Maja Schöne
Jördis Triebel
Karoline Eichorn

Ana Karakter Yardımcıları

Andreas Pietschmann
Lea Van Acken
Mark Washcke

%96 Beğeniye Sahip

Dizi severlerin ortak oylamaları sonucunda Dark Dizisinin toplam beğeni oranı %96 olup bu aran beşlik puanlama sistemine sahip büyük tv – dizi platformlarında 4.2’dir. Gizemin değişik atmosferlerle birleştirildiği film sevenleri tarafından “ Değişik ve İlgi Çekici “ olarak yorumlanmaktadır.

Dark Dizisi Kaç Sezon? Kaç Bölüm?

Dark dizisi izlemek için Netflix’e üye olmalısınız.
Dark 2 sezonluk bir dizi olup 3.sezonun da çıkması büyük ihtimalle gerçekleşecektir. 1. Sezon 10 bölümden 2. Sezon ise 8 bölümden oluşmaktadır.
Dark kaç bölüm? Şu anlık Toplam 18 bölümdür.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir