Dukan Diyeti Nedir Zararları Nelerdir

Ünlü sanatçıların yeni favorisi olan ve son zamanlarda popülerliği tavan yapmış olan Dukan diyeti gerçekte insan sağlığın da ciddi bir oranda olumsuzluk teşkil etmektedir. Özellikle kış aylarından kalma kilo problemi yaşayan kişilerin tercih ettiği Dukan diyeti, yaz aylarının gelmesiyle başvurulan hızlı ve etkili bir biçimde kilo verme diyeti olmasına rağmen Dukan diyeti, ülkemiz diyet uzmanları tarafından ısrarla reddediliyor.

Uzmanların Dukan diyetinin hakkında ki açıklamaları insan sağlığını tehdit ettiği üzerindedir. Dukan diyetinin kısırlıktan yüksek tansiyona hatta karaciğer ve kalp problemlerine yol açtığını söylemişlerdir. Hatta bunca zaman bu kadar uğraşıp verilen kiloların yeniden alındığını iddia etmişlerdir.

Jennifer Lopez, Gisele Bündchen gibi ünlülerinde uyguladığı bu diyet bir çok uzman tarafından eleştiriliyor.

Diyeti yapanların eskiye dönüldüğü La Paristiengazetesinde açıklandı. Birkaç ay içinde 15 kilo verdiğini söyleyen yaklaşık 5 bin kişinin yüzde 80’inin 3 yıl içinde tekrar eski kilolarını aldığı araştırılmıştır.

Ülkemiz doktorlarından biri “ her diyet sonunda kilo verdirmeyi sağlıyor. Fakat bu başarılı olduğunu göstermiyor. Başarının elde edilmesi için sağlıklı bir şekilde kiloların verilmesi gerekir” diyerek çok mantıklı bir açıklamada bulunmuştur.

Biz size doğurduğu kötü sonuçları yazdık ve karar size kalmış.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir