29 July, 2021

HP Firması Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı. Karşınızda HP Omen 27İ

HP Firması, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman kapsamında yeni oyuncu monitörünü tanıttı. HP Omen 27İ ismi verilen cihaz, donanımsal olarak oldukça üst düzey bir performansı oyunculara sunuyor. Cihaz içerisinde kullanılan IPS ekran teknolojisi sayesinde oyun severler daha net ve daha canlı oyun deneyimiyle karşılaşıyor. Peki son dönemin en dikkat çekici oyuncu monitörü olan HP Omen 27İ isimli cihaz, kullanıcılara ne vaat ediyor? Oyun severler tarafından oldukça merak edilen bu sorunun yanıtını gelin birlikte verelim.

HP Omen 27İ Özellikleri

HP Firması tarafından tanıtımı yapılan yeni oyuncu monitörü HP Omen 27İ özellikleri ile göz dolduruyor. Kullanıcıların karşısına IPS ekran teknolojisi ile gelen cihaz tazeleme oranı ile dikkat çekiyor. Peki, yeni oyuncu monitörünün diğer özellikleri neler?

Ekran Özellikleri

Tanıtım etkinliğinde yapılan açıklamaya göre cihazın ekran büyüklüğü 27 inç olarak duyuruldu. 27 İnç ekran büyüklüğünün yanı sıra IPS ekran teknolojisine sahip cihaz, oyun severlere oldukça canlı ve bir o kadar da net görüntü imkanı sunuyor. Üstelik kullanılan ekran teknolojisi sayesinde herhangi bir görüntü kaybı da yaşanmıyor. Ayrıca 2560×1440 piksel çözünürlüğüne sahip yeni oyuncu monitörü, kullanıcılara 165Hz ekran yenileme hızı sunuyor. Cihazın tepki süresiyse 1ms olarak duyuruldu.

Diğer Özellikler

HP Omen 27İ ismi verilen cihazın arka tarafında 2 adet USB 3.0, 1 adet HDMI 2.0 girişi ve 1 adet Vesa bağlantısı bulunuyor. Tüm bu portların bulunduğu bölge ise özel olarak tasarlanmış LED aydınlatma sistemi içerisinde yer alıyor. Ayrıca aşağıya doğru konumlandırılmış bölge sayesinde port girişlerine takılan cihazlar kolaylıkla çıkarılabiliyor. Unutmadan cihazın arka tarafında kullanılan LED aydınlatma sisteminin rengi sabit. Kullanıcılar LED aydınlatmanın rengini değiştiremiyor.

HP Omen 27İ Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yeni oyuncu monitörü HP Omen 27İ fiyatı ile dikkat çekiyor. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 499 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan cihazın, ülkemizde de piyasaya çıkması bekleniyor. Özelliklerinin yanı sıra zarif tasarımıyla birçok oyuncunun beğenisini kazanan cihazın ne kadar satacağı ise oldukça merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir