LGS Tarihi Değişti? LGS Sınav Yerleri Belli Oldu

Bilindiği üzer korona virüsü dolayısıyla LGS soruları için çıkacak konular daha önce ilk dönem olarak belirlenmişti. Şimdi ise LGS sınav tarihi değişti. LGS tarihi daha önce 7 Haziran’dı. 4 Mayıs Pazartesi günü Kabine Toplantısı’ndan sonra Cumhurbaşkanı canlı olarak yaptığı açıklamada LGS ne zaman olacak sorusuna cevap verdi. LGS tarihi 20 Haziran 2020 olarak belirlendi.

LGS Sınav tarihi ertelenmesi sonucu sınava girecek öğrenciler biraz rahatladı. Fakat salgın nedeniyle endişeli olan veliler Liselere Geçiş Sınavı nasıl yapılacağını merak etmektedirler. Korona virüsü salgını olan bugünlerde LGS sınavı saat kaçta nasıl yapılacak?
LGS Nasıl Yapılacak?

Öğrenciler sınava ulaşmakta zorluk çekmesinler diye bu sene ilk defa LGS sınav yerleri öğrencilerin kendi okulları olacaktır. LGS için gelen öğrenciler yanlarında kimlik kartlarını getireceklerdir. Bunun yanında iki adet kurşun kalem, kalemtıraş ve silgi bulundurmalıdırlar.
Korona virüsü salgını nedeniyle önceki yıllarda 15 yaşında büyük öğrencilerin fotoğraflı kimlik bulundurma zorunlulukları bu yıl olmayacaktır. LGS Sınav yerleri her ne kadar öğrencilerin kendi okulları olsa da sınıfları farklı olacaktır. Sınav salon ve sıra bilgileri daha önceden e-okul aracılığıyla açıklanacaktır.
Öğrencilerin LGS sınav giriş belgesi almalarına gerek yoktur. Sınavdan 30 dakika önce okul yönetimi tarafından öğrencilerin sıralarına bu sınav giriş belgeleri bırakılacaktır.
LGS sınav tarihi olan 20 Haziran 2020 günü öğrenciler saat 9 da LGS sınav yerleri olan okullarında olmalıdırlar.
LGS sınavı sırasında kantinler açık bulunmayacaktır. Bu yüzden sınava girecek öğrenciler su, peçete ve dezenfektanlarını yanlarında getirmelidir. Öğrencileri bunları getirmek zorunda değildir. İsteyenler getirebilecektir. Okul yönetimi tarafından her sınıfta peçete ve dezenfektan bulundurulacaktır.
LGS sınav yerleri için gelen öğrencilere ve tüm öğretmenlere okul girişinde ücretsiz maske dağıtılacaktır. Bunun yanında okul girişlerinde ellerine dezenfektan sıkılacaktır.
LGS sınav yerleri önceden dezenfekte edilecektir. Öğrenciler sınava maske ile sosyal mesafe gözetilerek alınacaktır.
LGS birinci oturum sonrası öğrenciler öğretmenler kontrolünde okul bahçesine çıkabileceklerdir. Sosyal mesafenin korunması görevli öğretmeneler tarafında yapılacaktır. Fakat velileri ile görüşmeleri sağlanmayacaktır. Veliler bu sırada okul bahçesi dışında bekleyeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir