Netflix 2022 Merak Edilenler

Netflix Hakkında Merak Edilenler 2022

Netflix, TV şovlarına, filmlere ve bir milyondan fazla diğer başlığa sınırsız erişim sağlamak için en iyi yer olarak bilinir. İster ilk kez Netflix kullanıcısı olun, ister hevesli bir koleksiyoncu, tüm sorularınızı yazımızın devamında yanıtladık.

Netflix, Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından 29 Ekim 1997’de Scotts Valley, Kaliforniya’da kurulan bir İnternet televizyon ağıdır. Hizmet, kullanıcıların bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden akış için film ve TV şovlarını izlemelerine olanak tanır. Hizmet ayrıca DVD kiralamanın yanı sıra talep üzerine çevrimiçi video da sunmaktadır. Netflix Inc. Eylül 2018 itibariyle 190’dan fazla ülkede 98 milyondan fazla üyeye ve 75 milyondan fazla ücretli aboneye sahiptir.

Netflix’in genel merkezi Los Gatos, Kaliforniya’da bulunmaktadır. Şirketin hem kurumsal hem de uluslararası konumlar dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 130 yerde ofisi bulunmaktadır. Netflix ayrıca Open Connect adı verilen ve internet servis sağlayıcılar ve mobil ağlar için içerik dağıtımını daha hızlı hale getiren bir akış teknolojisi işletmektedir.

Netflix 2011 yılında Latin Amerika ve Karayipler’e açılmıştır. Şirket 2012 yılında Birleşik Krallık ve İrlanda’ya açılarak Avrupa pazarına girdi. Netflix 2013 yılında Japonya’nın yanı sıra Avustralya ve Yeni Zelanda’da da faaliyete geçti. Aynı yıl Güney Kore, Singapur, Hong Kong ve Tayvan’a da açıldı.

Netflix, Ocak 2016’da Hindistan pazarına girerek burada bir çevrimiçi yayın hizmeti başlatmayı planladı. Şirket, Hindistan için orijinal içeriğe 7-8 milyon dolar yatırım yaparak burada da yerini korumayı başarmıştır.

Türkiye pazarına girmesi ise 2016 yılının Ocak ayını bulmuştu. Bu tarihte abonelik paketlerinin fiyatı ise şu şekildeydi: Temel Paket 26.99 TL, Standart Paket 33.99 TL ve Özel Paket 40.99 TL.

İşte Netflix, filmleri ve TV şovları hakkında sorulan ve yanıtlanan tüm sorular.

1. Netflix’te kaç film var?

Netflix’in yayın için 100.000’den fazla başlıktan oluşan bir kütüphanesi vardır. Mevcut başlıkların sayısı bölgeden bölgeye değişir, ancak Netflix web sitesindeki veya uygulamasındaki kütüphane bölümünü ziyaret ederek bölgenizde nelerin mevcut olduğunu görebilirsiniz.

2. Netflix’teki en iyi filmler hangileri?

Bu sorunun tek bir cevabı yok, ancak sizi doğru yöne yönlendirebiliriz. Rotten Tomatoes sitesinde Netflix’te bulunan en iyi filmlerin bir listesi ve türe göre (drama, bilimkurgu vb.) bir dökümü bulunmaktadır. Ayrıca Netflix’in kütüphanesine son zamanlarda hangi filmlerin eklendiğini veya çıkarıldığını da görebilirsiniz.

3. Netflix’i televizyonumda izleyebilir miyim?

Evet! Netflix web sitesine veya uygulamasına erişmek için bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı kullanabilir, ardından filmleri ve TV şovlarını Roku veya Apple TV gibi çeşitli cihazlara aktarabilirsiniz.

4. Netflix Kaç Kişi Kullanabilir?

Tek bir Netflix hesabı, aynı anda en fazla iki farklı cihaz için film ve TV şovlarını izlemenize olanak tanır. Örneğin, bir bilgisayarınız, tabletiniz ve akıllı telefonunuz varsa, internete bağlı oldukları sürece üç cihazı da aynı anda kullanabilirsiniz. Ancak, birden fazla kişi aynı anda aynı hesapta farklı şeyler izlemek isterse yeni izleyecek olanların ekranında bir uyarı görünecektir.,

5. Netflix Aylık Ücreti Ne Kadar?

Netflix, çok çeşitli planlar sunar. Temel planı aynı anda yalnızca bir cihazda yayın izlemenize izin verir ve herhangi bir HD içeriği izlemenize izin vermez. Bu sizin koşullarınıza bağlıdır. Zaten bir internet bağlantınız varsa, Netflix uygulaması ücretsizdir (ekstra ücret yoktur). Tabi bu uygulamayı bir şeyler izlemek için indirdiğinizden dolayı abonelik de almanız gerekir. Bu da en düşük paket için 37,99₺ demektir. Bunu da papara ile öderseniz 18,99₺ ödemiş olacağınızı da unutmayın.

6. Netflix Ücretsiz İzleme

Neflix Türkiye pazarına girdiğinde ilk başlarda yeni üyelikler için 30 günlük deneme planı vardı ve bu ücretsiz. Ancak kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’ye özel olmak şartıyla bu ücretsiz deneme planı kalktı. Yani bir abonelik paketi almadan ücretsiz bir şekilde bir şeyler izlemeniz zor.

7. Netflix En Yüksek IMDB Film Ve Diziler Hangisi

Netflix’te çok sayıda film ve dizi var, ancak IMDB’de yüksek puan alan birkaç tanesi var. Hangileri olduğunu görelim. En popüler film, IMDB kullanıcıları tarafından 8,8 yıldızla derecelendirilen Matrix’tir. Wachowskilerin yönettiği bu bilimkurgu aksiyon filmi 1999 yılında gösterime girmiş ve zaman içinde kült bir klasik haline gelmiştir. Netflix’teki bir diğer popüler film ise yine IMDB’de 8,8 yıldızla değerlendirilen Pulp Fiction. 1994 yılında gösterime girmiştir.

Netflix’te yer alan IMDB puanına göre en iyi dizi ise kanserden öleceğini öğrenen bir kimya öğretmeninin, ailesinin geleceğini garanti altına almak için metamfetamin üretip satmak üzere eski bir öğrencisiyle kafa kafaya vermesini konu alan Breaking Bad adlı dizidir.

8. Netflix En Çok İzlenen Ve Beğenilen Filmler

Netflix’te en çok izlenen film 2018 yılında vizyona giren Bird Box. Ocak 2019 itibariyle 45 milyondan fazla kişi tarafından izlenmiştir. Netflix’te en çok puan alan film de Yalitza Aparicio, Marina de Tavira ve Ismael Cruz Córdova‘nın rol aldığı Roma adlı bir bilim kurgu aksiyon filmi.

9. Netflix En Çok İzlenen Ve Beğenilen Diziler

Netflix’in en çok izlenen dizisi 45 milyondan fazla izlenme sayısıyla Black Mirror. Netflix’te en çok reyting alan dizi ise Ocak 2019 itibariyle 95 milyondan fazla izlenen Stranger Things.

10. Netflix Yakında Gelecek Olan Film Ve Diziler

Netflixte gelecek ay eklenecek diziler şöyle:

 • Rick and Morty: 6. Sezon (5 Eylül)
 • Bee ve Puppycat (6 Eylül)
 • Cobra Kai: 5. Sezon (9 Eylül)
 • Winx Efsanesi: Kader: 2. Sezon (16 Eylül)
 • Entergalactic (30 Eylül)

Gelecek ay eklenecek filmler ise şu şekilde:

 • Âşıklar Bayramı (2 Eylül)
 • Yolun Bittiği Yer (9 Eylül)
 • Terim (15 Eylül)
 • İntikam Kankam (16 Eylül)
 • Blonde (28 Eylül)

Netflix Dizi Ve Film Önerileri

İzleyecek yeni Netflix dizileri arıyorsanız, işte platformdaki en popüler başlıklardan bazıları:

 • Stranger Things
 • Tepedeki Evin Laneti
 • Narcos
 • Cobra Kai
 • Fate: The Winx Saga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.